Regaty o Błękitną Wstęgę

4 października br. odbyła się już 63 edycja Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej 2014.

To jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce i organizowane są przez Yacht Klub STAL Gdynia. Impreza ta na stałe wpisana jest w kalendarz trójmiejskich wydarzeń sportowych i przez wielu traktowana jako nieoficjalne zakończenie regatowego sezonu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej.

Tegoroczne regaty były wyjątkowe pod wieloma względami, zwycięzca wyścigu pobił zeszłoroczny rekord przepłynięcia wyznaczonej trasy, a liczba zgłoszeń była najwyższą jaką zanotowali organizatorzy - ponad 140 jednostek!

Jak co roku nasza załoga brała udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Załoga s/y Brązowa Atena,
za której sterami stanął nasz główny sternik Piotr Myśliwiec, zajęła 15 miejsce w swojej grupie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Aktualne informacje dotyczące regat, a także fotorelację z wyścigu znajdą Państwo na oficjalnej stornie:  http://www.blekitnawstega.pl/

 

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Wciąż pływamy!

Mimo końca wakacji sezon żeglarski nad polskim morzem wciąż trwa! Załoga Premium Yachting przygotowała dla wszystkich fanów aktywnego wypoczynku ciekawą ofertę imprez integracyjnych i rejsów na luksusowych i bezpiecznych jachtach.

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wzbogaciliśmy naszą flotę partnerską o wyjątkowe jednostki, jacht żaglowy IMOCA 60 - najszybszy jacht regatowy na Bałtyku, którego sternikiem jest Zbigniew „Gutek” Gutkowski oraz jacht motorowy AZIMUT 43, na którego pokładzie w komfortowych warunkach mieści się nawet do 18 osób!

Już dziś zapraszamy do organizacji firmowych imprez integracyjnych, konferencji i spotkań biznesowych pod żaglami. Nasza oferta idealnie wpisuje się w plany wszystkich, którzy chcą aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Regaty w formule profesjonalnej czy amatorskiej to gwarancja niezapomnianych emocji, a rekreacyjne rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej to idealny element uzupełniający spotkania służbowe, jak również sprawdzony sposób na budowę dobrych relacji w zespole.

Zapytaj naszego przedstawiciela!

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Sopot Art&Fashin Week 2014

 

Już od dziś aż do 17 sierpnia będzie można nas znaleźć w Sopocie, gdzie odbywać się będzie jedno z popularnych i znanych wydarzeń kulturalnych tego miasta - Sopot Art&Fashion Week 2014, którego jesteśmy Partnerem. Sercem całego wydarzenia jest strefa BUCCLÈ. Specjalnie wydzielony i zaaranżowany obszar plaży bezpośrednio sąsiadującej z molo, jest dostępny dla gości przez cały
dzień aż do późnych godzin nocnych. Oprócz stylowej przestrzeni chill'outowej na plaży, znajdziemy też: strefę z wernisażami, strefę VIP oraz bary. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje: spotkania z artystami i znanymi postaciami świata żeglarskiego, happeningi artystyczne, ogólnie dostępną strefę Fit. a także seminaria modowe oraz imprezy wieczorne. Dodatkowo podczas całych dwóch tygodni trwania wydarzenia nasza firma zaprasza wszystkich chętnych na pokłady naszych jachtów przycumowanych w Marinie Sopot. Każdy gość strefy BUCCLÈ na życzenie otrzyma darmową wejściówkę na molo i będzie miał okazję nie tylko zobaczyć jedne z najnowocześniejszych jachtów żaglowych na Bałtyku, ale także spędzić miło czas na ich pokładzie w naszym towarzystwie.

Zapraszamy do Sopotu!

 

Szczegóły znajdą Państwo na oficjalnej stronie wydarzenia http://sopot-fashionweek.com/

 

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Obejrzyj z nami zawody!

Serdecznie zapraszamy na oglądanie zawodów RED BULL AIR RACE 2014 w Gdyni z pokładów naszych luksusowych jednostek. Oferujemy bogaty wybór jachtów żaglowych oraz motorowych! Zobacz to wspaniałe widowisko od strony wody, spędź miło czas wraz z przyjaciółmi popijając szampana i ciesząc oczy wyczynami najlepszych pilotów na świecie!

Zapraszamy!

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

RED BULL AIR RACE 2014

 

Przed nami czwarty tegoroczny przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. Tym razem najlepsi piloci na świecie rywalizować będą w Gdyni! Wyścigi Red Bull Air Race 2014 rozpoczną się dniem kwalifikacyjnym w sobotę 26 lipca jednak już od piątku 25 lipca niebo na polskim wybrzeżu zapełni się od wspaniałych maszyn latających. Piątkowe treningi z pewnością ściągną tłumy pasjonatów, a  na samo wydarzenie zjadą się tabuny widzów.

 

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dla wszystkich chcących oglądać widowisko przygotowali specjalne strefy na miejskiej plaży. Wyznaczony został także pas wodny, by można było wygodnie oglądać zmagania najlepszych pilotów od strony morza.  Zawodom towarzyszyć będzie bogaty wachlarz atrakcji, w tym pokazy lotnicze oraz koncerty.

Szczegółowy program znajdą Państwo na http://www.redbullairrace.com/pl_PL/event/gdynia

 

 

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Zlot Baltic Sail Gdańsk 2014

W czwartek 3 lipca rozpocznie się Zlot Żaglowców i Festiwal Morski Baltic Sail Gdańsk 2014.

To już 18-sta edycja tej popularnej wśród mieszkańców Trójmiasta i turystów imprezy morskiej. 

 

Na pasjonatów żeglarstwa czekają cztery dni wypełnione atrakcjami. Przy Targu Rybnym zakotwiczą piękne żaglowce z Polski i Europy. Gdańsk odwiedzą załogi statków m.in. z Łotwy, Szwecji, Finlandii czy Belgii. Na ulice Gdańska wyjdą ubrani w XVIII-wieczne mundury żołnierze oraz damy w strojach z epoki. W piątkowe popołudnie rozpoczną się Szanty Pod Żurawiem, które będą trwały także w sobotę.  Po zejściu ze sceny artystów w ich miejsce rozpoczną się projekcje filmów. Wyświetlane będą przedwojenne klasyki polskiej kinematografii. W sobotę o godz. 12:00 odbędzie się Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, a w niedzielę tradycyjnie odbędzie się parada żeglarska. Jednak zanim na Motławę wpłyną w szyku wszystkie jednostki, na Targu Rybnym zostanie przeprowadzona musztra historycznych oddziałów wojskowych. Kulminacja nastąpi w samo południe kiedy to na wodach Motławy rozpocznie się najbardziej imponująca cześć Zlotu – parada żaglowców. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram zlotu znajduje się na oficjalnej stronie http://balticsail.pl/

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Rejs na Dzień Dziecka

W niedzielę, 1 czerwca 2014 r. na pokładzie jachtów należących do floty Premium Yachting zagościli wyjątkowi żeglarze. Z okazji Dnia Dziecka, dzieci i młodzież z Sopotu nie tylko wypłynęła w niezapomnianą podróż po wodach Zatoki Gdańskiej, ale także wzięła udział w szkoleniu z podstawowych zasad żeglowania.

 

Pokłady naszych jachtów odwiedziło 28 dzieci, w wieku od 4 do 18 lat, z Sopotu i jego najbliższych okolic. Podzieleni na trzy grupy, wzięli udział  w dwugodzinnych rejsach po wodach Zatoki Gdańskiej, rozpoczynających i kończących się w Marinie Sopot. Na uczestników wyprawy czekało wiele atrakcji, które rozpoczęły się jeszcze na lądzie. Skipperzy Premium Yachting przeprowadzili profesjonalne szkolenie z zasad bezpieczeństwa, wyposażenia jachtu oraz podstawowy instruktaż z żeglarstwa. Podczas samego rejsu, dzieci i młodzież mieli okazję przetestować w praktyce wiedzę zdobytą podczas szkolenia i sprawdzić swoje siły za sterami jachtu.  Pomysłodawczyniami oraz współorganizatorkami tego charytatywnego rejsu były Dorota Wawrzynowicz oraz Izabela Kusznierewicz. Drogie Panie dziękujemy za możliwość zrobienia czegoś dobrego!

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Podium w ŻPT 2014!

Druga edycja regat Żeglarski Puchar Trójmiasta dobiegła końca. Sukcesem może pochwalić się nasza załoga, która  na 21 jednostek w klasie OPEN jachty powyżej 9m, zdobyła III miejsce! Sternik BRĄZOWEJ ATENY, Mateusz Kusznierewicz wraz z przyjaciółmi odebrali w Gdyni brązowe medale.

Wyniki oraz szczegółową relację z przebiegu regat znajdą Państwo na oficjalnej stronie regat Żeglarski Puchar Trójmiasta 2014.

Tymczasem zapraszamy na kolejną edycję regat - 22- 24 maja 2015r!

 

 

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

ŻPT 2014 rozpoczęte!

Właśnie dziś rozpoczęła się II edycja regat Żeglarski Puchar Trójmiasta!

Na starcie stanęło dziś blisko 60 jednostek, wśród nich zabytkowy, drewniany jacht Dana, nowoczesny Trimaran Catchup oraz imponujący jacht ENERGA, ze Zbigniewem Gutkiem Gutkowskim za sterem.

Żeglarzy czekają trzy dni zmagań na wodzie i świętowania na lądzie. Druga edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta rozpoczęła się w Marnie Sopot. Uczestników przywitał gospodarz pierwszego dnia imprezy – Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Drugiego dnia uczestników regat przyjmie Miasto Gdańsk. Natomiast dekoracja zwycięzców odbędzie się 25 maja w Marinie Gdynia, podczas uroczystości zamknięcia regat.

Udział w regatach obowiązkowo zadeklarowaliśmy i my! Za sterami BRĄZOWEJ ATENY sam Mateusz Kusznierewicz! Trzymajcie za nas kciuki!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek na profilu FB imprezy!

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej

Już na wodzie!

Jak przystało na kwiecień zaczynamy sezon!

Po raz kolejny dzięki sprzyjającej pogodzie już na początku kwietnia naszej jachty zostają zwodowane.

W Marinie Gdynia kolejka do dźwigu i aż dziw bierze jak długa!

Z przyjemnością informujemy, ze w tym sezonie nasze jachty cumować będą, jak w zeszłym roku w Marinie Gdańsk. Ale będzie je można obejrzeć z bliska także w Marinie Sopot na końcu sopockiego molo! A tymczasem wszystkich miłośników żeglarstwa gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą odświeżoną ofertą!

 

Posted by Premium Yachting
Readmore arrowWięcej