Żeglarstwo to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Jest uprawiany zarówno w wymiarze amatorskim jak i profesjonalnym. Każdego roku kalendarz regatowy obfituje w wiele prestiżowych regat o bogatej historii, w których udział biorą najlepsi żeglarze na świecie. Dzięki Premium Yachting każdy może wziąć udział oraz sprawdzić swoje umiejętności w profesjonalnych regatach.

Jako doświadczona załoga zapewniamy możliwość przeprowadzenia profesjonalnej rywalizacji na wysokim poziomie. Każde z takich wydarzeń rozpoczyna się od oficjalnego powitania i odprawy technicznej poświęconej zasadom bezpieczeństwa i organizacji regat. Jest ona przeprowadzana przez wykwalifikowanych żeglarzy posiadających stosowne uprawnienia. Następnie wszystkie załogi zostają przeszkolone w zakresie sprawnej współpracy, by ostatecznie skierować się na start wyznaczonej trasy regat, którą precyzyjnie wyznaczają specjalne bojki. Jej długość jest zależna od liczby jachtów biorących udział w rywalizacji oraz warunków pogodowych. Profesjonalizmu całemu wydarzeniu dodaje obecność kadry sędziowskiej i statku komisyjnego.

Całodniowa rywalizacja kończy się wieczorną ceremonią ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Całość takiego wydarzenia przebiega  w atmosferze zdrowej i sportowej rywalizacji, co przyczynia się do pozytywnej atmosfery całej imprezy, nawiązującej w swojej formule do profesjonalnych regat.